Yumurta Donasyonu Ne Demek?

12 Ocak 2018
yumurta donasyonu ne demek?

Tüp bebek tedavi yöntemlerinden biri olan yumurta donasyonu klasik tüp bebek tedavisinden farklı olarak yumurtaların anne adayından değil bağışçıdan alındığı tedavi yöntemidir. Yumurta donasyonu ne demek diye baktığımızda temelde donörden alınan yumurtaların anne adayına transfer edilmesidir diyebiliriz. Yumurta donasyonu tedavi süreçleri de anne adayına uygulanan tedaviler açısından farklı olmaktadır.

Yumurta donasyonu anne baba adayına uygun donör seçimi ile başlar. Seçilen donöre yumurtalıkların uyarılması, olgunlaştırılması tedavileri uygulanır. Baba adayından alınan sperm hücreleri ile donörden alınan kaliteli yumurtalar döllenir. Rahim duvarı genişletilen anne adayına oluşturulan embriyo transfer edilir. Yumurta donasyonu tedavisinde klasik tüp bebek tedavisinde olduğu gibi embriyo laboratuarda oluşturulur.

Yumurta Donasyonunda Önemli Noktalar     

Yumurta donasyonu tedavisinde tedavi süreci kadar donör seçimi de çok önemlidir. Anne baba adayına fiziksel olarak uyum sağlayacak donör seçilmelidir. Her açıdan seçilen donörün sağlıklı olması gerekir. Bu nedenle donör seçimi tedavi merkezi tarafından özenle yapılır. Kıbrıs Tüp Bebek merkezi bu konuda en güvenilir tüp bebek merkezidir. Donör adayları fiziksel ve ruhsal olarak kapsamlı testler yapılarak seçilir.

Yumurta donasyonu tedavi sürecinden önce yumurta donasyonu aşamaları neler gibi konularda anne baba adayı bilgilendirilir. Anne baba adayının tercih ettiği özellikler varsa bu yönde donör seçimi yapılması sağlanır. Yumurta donasyonu tedavisi sürecinde ve sonrasında güvenli koşullar sağlanır. Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi yumurta donasyonu tedavisinde en güvenilir merkez olarak güvenle tercih edilebilir.

Yumurta Donasyonu Tedavi Başarısı

Yumurta donasyonu tedavisinde Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi %80 başarı oranıyla en başarılı tüp bebek merkezidir. Seçilen donörlerin kaliteli yumurtalar sunması, ekibin başarısı, laboratuar tekniklerinin gelişmiş olması başarı oranlarını arttırmaktadır. Yumurta donasyonu tedavisi anne adayından yumurta alınamadığı durumlarda uygulanan bir tedavi yöntemidir. Anne adayından yumurta alınabiliyorsa klasik tüp bebek tedavisi uygulanır. Yumurta donasyonu tedavisinde başarıyı etkileyen faktörler arasında donörlerin seçimi de önemli bir yerde durmaktadır. Bu konuda en güvenilir merkez Kıbrıs Tüp Bebek Merkezidir.

Yumurta donasyonu tedavisinin başarılı olmasında laboratuar koşullarının ileri teknoloji ile donatılmış olması da etkilidir. Dünyanın en gelişmiş yumurta donasyonu tedavi yöntemlerinin uyguladığı Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi ileri teknolojik yöntemleri ve yenilikçi yaklaşımları bir arada sunar. Yumurta donasyonu tedavisinin başarısında uzman doktor ve ekibinin de önemli bir yeri vardır. Jin. Op. Dr. Mürüde Çakartaş Dağdalen ülkemizde ve dünyada adından söz ettiren başarılı bir yumurta donasyonu tedavi uzmanıdır. Sağlık Bakanlığı Onaylı tğp bebek tedavi uzmanı olarak da en güvenilir uzmandır. Kıbrıs Tüp Bebek Merkezinden yumurta donasyonu ne demek nasıl bir tedavi süreci var gibi konularda her zaman destek alabilirsiniz. Yumurta donasyonu tedavisi için güvenilir ve başarılı tedavi merkezi seçmek başarının en büyük adımıdır.

Yayınlanan kategori Blog, Tüp Bebek Ekleyen serkan dağdelen