Tüp Bebek Tedavisi İçin Yumurta Donasyonu Yaptıranlar

16 Ekim 2017

Günümüzde tıbbın geldiği nokta ile birlikte tüp bebek tedavisi ile çocuk sahibi olmak isteyenler arasında yumurta donasyonu yaptıranlar gittikçe artmaktadır. Yumurta donasyonu işlemi bir nakil işlemi olarak tüp bebek tedavi yöntemi şeklinde kullanılmaktadır. İşlem için öncelikle yumurta bağışçılarından özenle toplanılan yumurtalar baba adayından alınan embriyo olmaya uygun spermler ile döllenir. Oluşan embriyo yaklaşık 1 haftalık bir dönemde iken anne adayının rahmine transfer edilir. Bu yolla çocuk sahibi olunması günümüzde tıbbın çok gelişmiş olmasından kaynaklı bir durumdur. Kıbrıs üzerinde gerçekleştirdiğimiz bu işlem sayesinde hem bölgeden hem de Türkiye üzerinden her gün onlarca kişi firmamıza başvuru yapmaktadır.

Son Çare Olarak Yumurta Donasyonu Yaptıranlar

Evlat sahibi noktasında birçok yöntem denedikten sonra son çare olarak yumurta donasyonu yaptıranlar bu noktaya embriyo olması için uygun bir yumurta bulunmaması sonucu gelmektedir. Yumurta donasyonu yönteminde genel olarak kullanılan tüp bebek yönteminden farklı bir yöntem kullanılmaktadır. Genel tüp bebek yöntemlerinde anne adayı için birçok ilaç ve iğne veya farklı tedaviler uygulanırken donasyon yönteminde gerekli yumurta başka bir bağışçıdan alınırken süreç daha kısa bir şekilde işler. Süreç dahilinde yumurta naklinin yapılacağı anne adayının rahmini geliştirmek amacı için belirli tedaviler uygulanırken temel noktada donasyon işlemi ile tüp bebek sahibi olunmasında ana amacımız %100 başarı sağlamaktır. Fakat bu noktada anne adayının fiziksel ve hormonsal sağlığı da önemli bir yere sahiptir.

Yumurta Donasyonu Yaptıranlar İçin Uygulanan Koşullar

Merkezimiz üzerinde yumurta donasyonu yaptıranlar belirli koşullar içinde bulundukları için bu işleme tabi tutulmaktadır. Öncelikle yumurta donasyonu için anne adaylarının kaliteli yumurta sahibi olmaması gibi durumlar görülmelidir. Bu gibi durumlar arasında anne adayının erken menopoz sürecine girmiş olması, birçok defa tüp bebek tedavisinin başarısız olması, sağlık sorunları nedeniyle yumurtalıklarının alınmış olması veya genetik hastalıklar nedeniyle bu tür bir sağlık sorunu bulunan kişiler yumurta donasyonu işlemleri için kabul edilmektedir. Yumurta donasyonu işlemi öncesinde anne adayları için birtakım testler ve incelemeler yapılmaktadır.

Yayınlanan kategori Blog Ekleyen serkan dağdelen