Tüp Bebek Ne Zaman Belli Olur

15 Ocak 2018
tüp bebek ne zaman belli olur

Tüp bebek sahibi olmak isteyen anne ve baba adaylarının en çok merak ettiği sorulardan biri tüp bebek ne zaman belli olur sorusudur. Kıbrıs tüp bebek tedavisi kendi içinde özel işlemleri kapsayan aşamalardan oluşur. Tüp bebek tedavisi anne ve baba adayından alınan yumurta ve sperm hücrelerinin laboratuar ortamında birleştirilerek anne rahmine transfer edilmesidir. Tedavi sürecinde yumurtaların uyarılması, yumurtaların toplanması, embriyo oluşturulması ve embriyo transferi aşamaları bulunur.

Tüp bebek ne zaman belli olur sorusuna yanıt embriyo transferinden 12 gün sonra gebelik testi yapılarak alınır. Yumurtalıkların uyarılma süreci anne adayının adet dönemimin üçüncü gününde başlar ve 12 gün sürer. Yumurtalar olgunlaştıktan sonra çatlatma iğnesi yapılır bu uygulamadan 36 saat sonra yumurtalar toplanır. Bu aşama da baba adayından da sperm hücreleri alınır. Laboratuar ortamında döllenen yumurtalar 10 dakikalık bir işlemle rahme transfer edilir. Transfer işleminden 12 gün sonra gebelik testi yapılır.

Tüp Bebek Tedavisi Avantajları Nelerdir

Tüp bebek tedavisi ile bebek sahibi olmak isteyen anne ve baba adayları tüp bebek oluşum sürecinde bebeğin cinsiyetini belirleme olanağına sahiptir. Embriyoya yapılan testler ile bebeğin genetik haritası da çıkarılabilir. Olası hastalıklar da belirlenebilir. Tüp bebek tedavisi yardımcı üreme yöntemleri arasında en gelişmiş ve en başarılı yöntemdir.

Tüp bebek tedavisi sürecinde tüp bebek ne zaman belli olur gibi sorulara anne ve baba adayı net yanıtlar alabilirler. Tüp bebek tedavisinde uygulanan tedavi aşamalarında ağrı ya da acı duyulan süreçler yaşanmaz. Çok rahat ve kolay geçen tedavi süreci ile anne ve baba adayı bebek sahibi olabilirler. Tüp bebek tedavisi kısırlık sorunlarının %80 için başarılı bir tedavi yöntemidir.

Tüp bebek tedavisi nedeni belli olmayan üreme sorunları için de başarı sağlayan çözümler sunar. Tüp bebek tedavisinde ileri teknoloji tedavi yöntemleri uygulanır. Günümüzde tüp bebek tedavisi yöntemleri çok gelişmiş olduğundan başarı oranları da oldukça yüksektir. Tüp bebek tedavisi sağlık açısından hiçbir zararlı yanı olmayan üreme desteği sunar.

Tüp Bebek Tedavisi Kimlere Uygulanır

Tüp bebek tedavisinden bir yıl boyunca düzenli ve korumasız cinsel ilişki yaşadıkları halde bebek sahibi olamayan tüm çiftler yararlanabilir. Kısırlık sorunlarının nedenleri tüp bebek tedavisine başlarken araştırılır. Eğer başka tedavi yöntemi uygunsa anne ve baba adayı buna yönlendirilir.

Tüp bebek tedavisinden başka yöntemleri denemiş anne ve baba adayları da yararlanabilir. Tüp bebek tedavisi anne ya da baba kaynaklı üreme sorunlarında uygulanabilen başarılı bir yardımcı üreme tedavisidir. Tüp bebek tedavi sürecinde tüp bebek ne zaman belli olur sorusu tüm aşamalardan sonra 12 gün geçmesinin ardından yanıtlanabilir. Başarı oranları oldukça yüksek olan tüp bebek tedavisi ile bebek sahibi olan çiftlerin sayısı her geçen gün artmaktadır.

Yayınlanan kategori Blog, Tüp Bebek Ekleyen serkan dağdelen