Sperm Donasyonu Ne Zaman Önem Kazanır?

6 Eylül 2016

Erkek kaynaklı sperm hücresi üretimi problemlerinde akıllara gelen tedavi seçeneğinin bir nevi b planı olduğunu söylemek mümkün. Sperm hücresi üretimi bir türlü gerçekleştirilemeyen erkeklerin neden olduğu kısırlık probleminde çiftleri kısırlıktan kurtaran bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Bilindiği üzere gebeliğin oluşabilmesi adına her iki tarafında kadın ve erkeğinde kusursuz bir yapıya sahip olması gerekmektedir.

Özellikle de sağlıklı üreme hücrelerinin bulunduğu bir ortam şart! Bu açıdan bakıldığında her iki tarafında üreme hücrelerinin de sağlıklı olması halinde gerçekten güzel bir sonuç elde edilebilmekte. Bazen doğal haliyle gebeliğin ortaya çıkması zor olabilmekte. Buna bağlı olara da çiftlerin bir süre bebek sahibi olamadıkları dikkat çekmekte. Bu tarz durumlarda çeşitli tedavi yöntemlerinden yararlanılmakta ve çiftlere bu konuda yardımcı olunmakta. Gelişen bilim ve teknolojinin her türlü sağlık sorununu ortadan kaldırabilecek çeşitli yöntemleri beraberinde getirdiğini söylemek mümkün. Bu yüzden de tedavilerinize hiç vakit kaybetmeden başlamalı ve bu konuda titiz davranmalısınız. Günlük yaşamda doğal olarak bebek sahibi olamayan çiftlerin Kıbrıs tüp bebek merkezi seçeneklerini şimdiden araştırmaya başlamalarını söyleyebiliriz. Ülkemizden ve diğer dünya ülkelerinden çok daha başarılı tedavilerin uygulanabildiği Kıbrıs tüp bebek alanında gerçekten ciddi seviyelere ulaşmayı başarmış nadir bölgeler arasında yer almaktadır. Cinsiyet seçimi, sperm donasyonu gibi yöntemlerin hiçbir yasal sınırlama ile sınırlanmadığı Kıbrıs sizleri bekliyor olacaktır. Dilediğiniz her an araştırmasını yapıp kararını verdiğiniz merkezden randevunuzu alarak yola çıkabilirsiniz. Ülkemizden Kıbrıs’a gitmenin Avrupa ülkelerine gitmeye nazaran çok daha kısa sürdüğü ve çok daha ekonomik rakamlara patladığını ifade edebiliriz. Çiftlerin çok fazla bütçe ayırmalarına dahi gerek kalmadan rahatça tedavilerini olabildikleri Kıbrıs genel anlamda başarılı ve kaliteli tedavi imkanlarının sunulduğu bölgeler arasında yer almaktadır. Yumurta donasyonu da Kıbrıs’ta yapılan tedaviler arasında yer alıyor.

Tüp bebek, cinsiyet seçimi, donasyon tedavileri gibi tedavilerde dünya çapında isim yapmayı başarmış bir bölge olduğundan bu tarz tedavilerden yararlanmak isteyen çiftlere önerimiz: Kıbrıs seçeneklerine mutlaka bir göz atmaları olacaktır. Başarılı bir tedavi sürecinin ardından bebek sahibi olamamanız için hiçbir neden bulunmuyor. Amatör doktorların ve merkezlerin elinde bu şansınızı yitirmek istemezsiniz sanıyoruz. Bu yüzden; merkez seçimlerini bilinçli yapmalı ve bir ön araştırma sürecinden mutlaka geçmelisiniz. Jin. Opr. Dr Mürüde Çakartaş Dağdelen kendi merkezinde sunmuş olduğu hizmetler ve gösterdiği faaliyetler dünya çapında bilinmekte.

Posted in Tüp Bebek by altanyigit altanyigit