Kısırlık Tarih Oluyor !

23 February 2018
Kısırlık Tarih Oluyor

Kısırlık Sorunu Artık Tarih Oluyor !

Kısırlık tarih oluyor çünkü ilk kez İngiltere’de denenerek başarı sağlanan ve doğal yollardan çocuk sahibi olamayan çiftler için büyük bir umut kaynağı olan tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olmak, Kıbrıs Tüp Bebek Merkezlerinde günümüzün gelişen teknoloji bilim ve araştırmaların ışığında gittikçe artan başarı oranı ile kısır çiftlerin başvurduğu kolay ve güvenilir bir yöntem olmaya başladı.

Milyonlarca bebeğin dünyaya gelmesine vesile olan bu yöntemle bir çok mutsuz ve hatta bunalımda olan evli çiftler için büyük bir umut kaynağı olan tüp bebek, çocuk sahibi olunamamayı artık bir problem olmaktan çıkarıyor.

Kıbrıs tüp bebek merkezlerinde Anneden alınan sağlıklı yumurtalar ile babadan alınan sağlıklı spermlerin vücut dışında döllendirilmesi ile ve döllenen yumurtaların ana rahmine yerleştirilmesi ile sonlanan bu işlem bir çok kısır ailenin çocuk sahibi olmasının yolunu açtı.

Normal olarak her ay 1 adet sağlıklı ve döllenmeye hazır yumurta üretebilen kadınların yumurtalıkları çeşitli ilaçlarla ( Gonal-F) uyarılarak daha fazla döllenmeye hazır yumurta üretmeleri sağlanmakta ve elde edilen yumurtalar dış ortamda döllenerek ve tekrar ana rahmine yerleştirilerek sağlıklı bir hamilelik dönemi için gerekli tedbirler fazlası ile alınmış olmaktadır.

Tüp bebek tedavisi birden fazla çocuk sahibi olmakla da sonuçlanabilir. Yıllarca bir bebek özlemi çeken çiftlerin tüp bebek yöntemi ile ikiz üçüz dördüz sahibi olmaları işten bile değildir.

Oysa vücut için doğal ve normal olan durum tek bir bebeğin rahimde tutunması gelişmesi ve 9 ay 10 günlük süre sonunda dünyaya gelmesidir.

İşi şansa bırakmamak adına birden çok yumurta döllenerek rahme yerleştirilirken bu işlemin sonunda birden çok çocuk sahibi olmak da mümkündür.

Bir türlü istenen olgunluğa erişemeyen kadın yumurtalıklarının çeşitli ilaçlarla uyarılarak folikül çaplarının 20 milimetreye ulaşması sağlandıktan sonra yumurtaların çatlaması sağlanır ve yumurtalar toplanır. Toplanan yumurtalarla erkekten alınan sperm hücreleri döllenir. Erkeklerde bazen menide istenen kalitede sperm bulunmayabilir. Bu durumda özel müdahale yöntemleri ile testislerden kaliteli spermler alınabilmektedir.

Döllenme işleminden sonra ana rahmine embriyonun yerleştirilme aşasına gelinir. Rahme yerleştirilen embriyo hamileliğin başlangıç aşamasını oluşturur. Tüp bebek sahibi olmak için en ideal yer Kıbrıs Tüp Bebek merkezleridir. Başarı oranı yüksek olan Kıbrıs tüp bebek merkezlerinde çağın en modern cihazları ile en ince tetkikler yapılabilmekte ve problemler teşhis edilerek tedavi edilebilmektedir.

 

 

Posted in Kısırlık by altanyigit altanyigit