Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi Seçimi

12 February 2017

Çiftlerin bebek sahibi olma umuduyla pek çok dünya ülkesini gezdiği ve bu doğrultuda çeşitli çözümler aradığı bilinen bir gerçek. Normal yollarla bebek sahibi olmayı başaramamış çiftlerin yararlanabilecekleri birçok tedavi yönteminin günümüzde mevcut olduğunun altını çizelim. Tüp bebek yönteminden biraz bahsetmekte fayda var. Vücut içi koşullarda yeterli döllenmenin sağlanamadığı çiftlerde tercih edilen tüp bebek yönteminin kadın ve erkeğe ait üreme hücrelerinin laboratuvar ortamında döllenmesi temeline dayandırılmakta.

Bu yöntemle bugüne kadar bebek sahibi olmayı başarabilmiş binlerce çiftten bahsetmek mümkün. Vücut sıcaklığına uygun koşullarda 48 saat kadar bekletildikten sonra yeterli döllenmenin sağlanması halinde anne adayının rahmine yerleştirilmesinden sonra uygulama tamamlanır. İnce bir kateter yardımıyla anne rahmine yerleşim gerçekleştirilir. Bu uygulamanın gerçekleştirildiği kadınların %50’sinde gebelik oluşmaktadır.  Birden fazla uygulamanın yapılmasının ardından bu oran %70-%80 oranlarına kadar artış gösterir. Kıbrıs tüp bebek alanında son derece başarılı noktalar arasında yer almakta. Alanında başarılı bir tüp bebek merkezi seçmeniz halinde başarı oranını da doğrudan arttırmış olursunuz.

Yumurta donasyonu, yumurta üretimi gerçekleşmeyen menopoz ya da birtakım nedenlerden ortaya çıkmayan kadınlarda tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Sağlıklı yumurta hücrelerine sahip olan anne adaylarından elde edilen yumurta hücresinin baba adayının spermi ile bir araya getirilmesi neticesinde tedavi yöntemi tamamlanır zaman içerisinde tedavinin seyri izlenir. Başarı ya da başarısızlık durumuna bağlı olarak yeni denemeler yapılır.

Posted in Tüp Bebek by altanyigit altanyigit