HAMİLELİK BELİRTİLERİ

Hamile Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız ? Gebeliğin Başlıca Belirtileri nelerdir?

Evli bayanların çoğu erken hamile kalmaktan korkmaktadır. Kimi ya korunmadan ilişkiye girmekte kimi ise isteyerek hamile kalmaktadır. Sizde erken hamileliğin belirtilerini merak ediyorsanız makalemizi okumaya devam edin.

Adet Gecikmesi

Regl döneminiz gecikiyorsa gerçekten endişelenmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü adet gecikmesi hamileliğin en önemli belirtilerinden biridir. Ayrıca hamilelik döneminde anne adaylarımızın bazıları çok açık pembe renkte adet kanaması görmektedir. Bu durumda hamile olmayacağınızı düşünmeyin. Bu aksine hamileliğinizin habercilerinden diyebiliriz.

Hamileyim Duygusuna Kapılmak
Sizde şuanda bu yazıyı okuyorsanız hamile olabileceğinizden şüphe ediyorsunuz demektir. Amerikalı bilim adamları yaptıkları deneyler sonucunda hamileliğini hisseden anne adaylarının kesin sonuç aldıklarını fark etmiştir. Sizde hamile olduğunuzu önseziyorsanız bu doğru olabilir.

Göğüslerde Hassasiyet

Eğer hala hamileliğinizi fark etmemiş iseniz hamile olduğunuzu anlamanın çok kolay bir yolu var. Kadınların %95’inin hamilelik dönemi boyunca göğüsleri şişer. Şişen göğüsler doğal olarak ağrı yapar ve önemli bir hassasiyete yol açar. Sizinde böyle bir durumunuz varsa en kısa süre içerisinde bir hamilelik testi yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Yorgunluk ve Halsizlik

Gün içerisinde çok hareketli biriyseniz bir anda yorgun ve halsiz düşebilirsiniz. Hamile olan bayanlarımızda vücut ağırlaştığı için yorgunluk belirtilerinin görülmesi gayet normal. Ayrıca hamileliğinizin ilk aylarında yorgunluk ile birlikte uykuda kendini gösterecektir.

Sıklıkla Tuvalete Gitmek

Hamile olduğunuzu anlamak istiyorsanız kesinlikle tuvalet alışkanlığınızı kontrol etmenizi öneriyoruz. Eğer normalin dışında bir artış oluyorsa bu hamile olabileceğiniz yönünde bir işaret! Hamileliğin ilk döneminde oluşan sıklıkla tuvalete gitme olayı rahimin mesaneye olan baskısından kaynaklanmaktadır.

Mide Bulantısı

Bazen hiç ummadığınız anda bulantınız başlayabilir hatta çok ileri giderek yediklerinizi çıkartabilirsiniz. Hamileliğin en önemli belirtilerinden biridir. Kimi anne adayımız mide bulantısını sabah yaşarken kimileri ise gün boyunca bu sıkıntıyı çekebilmektedir.